Asmeniniai finansai

Žmonių kasdienybė sukasi vartotojiškoje visuomenėje, kurioje žmonės dirba tam, kad uždirbtų pinigus, kuriuos vėliau išleidžia ar investuoja. Tai tarsi užburtas ratas, kuriame vieniems sekasi geriau, kitiems – ne taip gerai. Svarbu suprasti, jog kiekvienam prisiėmus asmeninę atsakomybę už savo finansinį gerbūvį, šiandien egzistuoja daugybė galimybių, kaip galima gyventi geriau ir turėti daugiau. Nors asmeninių finansų valdymas ir reikalauja žinių, įgūdžių bei patirties, tačiau gera naujiena ta, jog to galima (ir privalu!) išmokti kiekvienam! Jei skaitai šį tekstą, sveikinu, esi vienu žingsneliu arčiau savo finansinio saugumo ir stabilumo.

Kodėl svarbu suprasti
asmeninius finansus?

Tam, kad galėtumėte patogiai gyventi tiek dabar, tiek ateityje, svarbu didinti savo finansinį raštingumą bei išmintingai valdyti savo asmeninius finansus. Štai keli aspektai, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį jau dabar.
Finansinės situacijos stebėjimas. Svarbu turėti aiškų vaizdą apie savo pajamas, išlaidas bei įsipareigojimus. Kas mėnesį sekdami savo biudžetą, galėsite lengviau stebėti, kur ir kaip leidžiate savo pinigus bei protingai valdyti savo finansinius įsipareigojimus.
Saugumas. Žinodami, kaip teisingai reguliariai taupyti ir kokias apsaugas pasirinkti, galėsite užtikrinti finansinį saugumą bei saugiau jaustis investuojant.
Tikslų siekimas. Nusistatykite ilgalaikius finansinius tikslus, tokius kaip pensija, švietimas ar būsto pirkimas. Susikurkite planą, kaip sieksite šių tikslų, ir stenkitės juos įgyvendinti, reguliariai peržiūrėdami ir atnaujindami savo pasirinktą strategiją.

Kas yra asmeniniai finansai?

Asmeniniai finansai – tai tokia finansų sritis, kuri apima pajamas, išlaidas, finansinius įsipareigojimus bei santaupas. Šioje srityje visas dėmesys skiriamas asmeninių ar šeimos finansų planavimui bei valdymui. Išskiriami šie svarbiausi asmeninių finansų žingsniai: išlaidos visuomet turi būti mažesnės nei gaunamos pajamos; būtina turėti santaupų nenumatytiems atvejams; didelėms išlaidoms reikia ruoštis iš anksto; skolintis reikia atsakingai; svarbu įdarbinti savo turimus pinigus.

Ieškai pokyčių gyvenime?

„Pinigai savaime nieko nedaro laimingu ar nelaimingu. Jie nėra geri ir nėra blogi. Laimingas žmogus su pinigais taps dar laimingesniu. Pesimistas, kuris iš visko daro problemą, su pinigais gaus dar daugiau problemų. Pinigai parodo savininko charakterį. Jie tarsi didinamasis stiklas.“
Bodo Šaferis
Registruotis konsultacijai
cross